UCEV

ACTIVITATS

portal_transparencia
escoles_emprenedores

ÀREA RESERVADA

Has oblidat la teva contrasenya?
fes click ací

Encara no estàs registrat?
registra't ací
 registratFevecta

NOTCIES

El Coopera-Cor de la UCEV actuarà el 7 de maig en les III Trobades de Corals que se celebren a Bunyol

Aquesta setmana comencen les pretrobades on els 500 coralistes de les 10 cooperatives participants assajaran les peces musicals

25/04/2017

Una de les novetats principals de la III edició de la Trobada de Corals de la UCEV, que se celebrarà el diumenge, 7 de maig, a les 19 h, a l'auditori Sant lluís de Bunyol, és que les corals de les 10 escoles cooperatives participants actuaran juntes com a Coopera-Cor de la UCEV.

Abans, algunes de les escoles acolliran unes Pretrobades amb lobjectiu dafavorir la convivència entre alumnes i professorat i assajar bé totes les canons. Volem que siguen unes jornades de convivència entre diferents cors repartits en vàries escoles. Ajuntar-se tres o quatre escoles en una d'elles i preparar plegades el concert, generant així vincles entre uns i altres, expliquen des de la UCEV.

Les escoles cooperatives que participaran en aquesta III edició de les Trobades de Corals de la UCEV són: Escola Gavina, La Nostra Escola Comarcal, Juan Comenius, La Masia, Grupo Sorolla (Martí Sorolla, La Devesa i Julio Verne), Mestres de La Creu, Escuela 2, Les Carolines, El Drac i Florida.

Veus i instruments

La idea és fer un concert temàtic de diferents estils i música en valencià. En la part instrumental, participarà la banda juvenil L'Amistat de Quart de Poblet.

El lloc, un auditori a laire lliure, sha triat per facilitar lorganització de lacte. Lògicament hem treballat en la consecució d'un espai obert on capiguem tots plegats, els cantaires, el professorat i les famílies, expliquen des de la comissió organitzadora.

Quant al programa, sha confeccionat després de consensuar les propostes de totes les cooperatives que hi participaran. En total, el repertori està format per 10 canons. I cadascuna de les peces serà dirigida per un dels mestres de música de cada escola.

I per arrodonir el caràcter cooperatiu daquestes trobades, la sonorització i gravació de lacte correrà per compte dels estudiants del cicle de Sò de lescola Juan Comenius de València.

Lacte, organitzat per la UCEV conjuntament amb la comissió de mestres de música de les cooperatives densenyament participants, està patrocinat per Caixa Popular, lAjuntament de Bunyol i lAjuntament de Quart de Poblet.

Repertori:

  • QUALSEVOL NIT POT EIXIR EL SOL (JAUME SISA)
  • UNA HISTÒRIA PER CONTAR (TEO APARICIO - BARBERAN)
  • PLUF TIZEN TIZEN (POPULAR ARGELIA)
  • ALL MY LOVING (IRIS) (BEATLES/IRIS)
  • UN MÓN MILLOR (JOAN BÀEZ)
  • LLUNA MEDITERRÀNIA (TEO APARICIO - BARBERAN)
  • POPURRI VALENCIÀ (POPULAR VALENCIANA)
  • EN VALENCIÀ (PAU I FERRAN ALEIXANDRE)
  • BICICLETES (BLAUMUT)
  • QUE TINGUEM SORT (LLUÍS LLACH)

Adrea de l'auditori Sant lluís de Bunyol (C/ San Luis, 2, 46360 Bunyol, València)

geolocalitzador: https://www.google.es/maps/place/Auditorio+Municipal+San+Luis/@39.4186442,-0.7974627,18z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xd07d0516678d0b2c!8m2!3d39.4190752!4d-0.7975646

 Comentaris
 RecomanarComentaris rebuts

1 | David | mircoles, 03 de mayo de 2017
Has estat molt emocionant veure com els nostres alumnes compartien jocs, rialles i msica en aquestes jornades de convivncia.
XiP Multimdia
RSS Facebook YouTube

C/ Arquebisbe Majoral,11-b, 46002 Tel. 963 52 13 86 Fax 963 51 12 68         Avs legal